Tenerife 2024.08.05-09.
Készítette: Csizmadia Krisztina Erika


Felejthetetlen élményt és sok szakmai tapasztalatot nyújtott ez a mobilitás.
Idén sokan jelentkeztek a digitális kompetenciát fejlesztő kurzusra, ezért két csoportban dolgoztunk. Jó ötletnek tartottam, hogy a tanárok a hét egyik felében az egyik csoporttal dolgozott, majd cseréltek. Így még több ismeretet tudtunk elsajátítani. Az első tanárunk mindfullness elemekkel gazdagította a foglalkozásokat és több elméleti anyagot is megismertünk. A SAMR modell rávilágított arra, hogy a digitális eszközök használatában, melyik szinten állok. Ez az ismeret serkentett arra, hogy még többet sajátítsak el. A tanfolyam erőssége az volt, hogy a megismert digitális anyagokat használtuk is. Padlet felületén osztottuk meg magunkról információt, hogy megismerjenek a többiek, majd közös feladatot végeztünk rajta. Két típusú szabaduló szobát próbáltunk ki úgy, hogy izgalmas feladatot kaptunk a tanárainktól, amit végig jártunk, majd megbeszéltük, hogyan készíthetünk ilyen kihívásokat. Nagyon tetszett a tanárok témaválasztása is, mert a feladatokon keresztül jobban megismertük Tenerifét, kultúráját, hagyományait. A Goosechase című applikáció tetszett meg jobban, ezzel már saját anyagot is készítettem, amelyben Szentendrét fedezzük majd fel. Több applikációt mutattak be a tanárok és azok jellemzőit, hogyan használhatjuk az iskolában, például: Bamboozle, Socrative, Plickers, PlantNet.

A kurzus második felében a tanárok csoportot váltottak és a másik tanártól megismertük a Chatgpt jellemzőit és annak használatát. Meglepő volt számomra, hogy milyen gyorsan készíthető ezzel egy komplett feladatlap egy magadott témában. Míg órákat töltök elegy feladatlap készítésével, a Chatgpt segítségével percek alatt elkészülök ezzel. Ezután a diákok számára élvezhetőbb formába ültetem a Quizlet és Booklet segítéségével, amely szintén csak perceket vesz igénybe. Ezzel a lehetőséggel sok idő spórolható meg és mellette a diákoknak élvezetes tanulási lehetőséget biztosíthatunk.

Nemcsak a tanároktól, hanem egymástól is sokat tanultunk. Az egyik csoporttársunk a kirándulásainak az élményét a Relive programmal osztotta meg velünk, ami igazán informatív és érdekes volt. Ennek a használatát még gyakorolnom kell ahhoz, hogy élvezhető prezentáció készüljön belőle, mert nem is olyan egyszerű a használata, mint gondoltam.

A továbbképző intézmény is szervezett még délutánokra és a hétvégére programokat, amelyek által még jobban megismerhettem Tenerife nevezetességeit, kultúráját.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük